top of page
 • Misyonumuz nedir ?
  Erasmus+ projeleri ile olabildiğince çok gencin yurtdışında eğitim görme fırsatıyla tanışmasını sağlamak. Bu alanda yol göstermek, öncü olmak, bu amaca hizmet etmek isteyen insanları bir çatı altında toplamak. Yurtiçinde düzenlediğimiz etkinlik ve aktivitelerle gençler arasında bir köprü oluşturmak. Gençliğin yükselen sesi olmak.
 • Dernek gönüllüsü olabilir miyim ?
  MEKADER Gönüllüsü olarak bize katılabilirsiniz Erasmus projeleri sadece eğitim değil, aynı zamanda toplumsal sorunlara da duyarlılık kazandıran programlardır. İklim değişikliği, ırkçılık, dijitalleşme gibi alanlarda fark yaratmak isteyen gençler için birçok proje ve etkinlik fırsatı sunmaktadır. Biz de dernek olarak bu alanlarda çalışan ve çalışmak isteyen gençleri bir araya getirmek ve onlara destek olmak istiyoruz. Siz de bizimle proje ve etkinlik yaparak hem kendinizi geliştirebilir hem de topluma katkıda bulunabilirsiniz.
 • Derneğe bağışta bulunabilir miyim ?
  Tüm dernek masrafları çoğunluğu öğrencilerden oluşan yönetim ekibi bağışları tarafından karşılanmaktadır. Dernek politikamız gereği hiçbir katılımcı , üye veya gönüllüden aidat veya bağışı talep edilmemektedir. Eğer bize destek olmak isterseniz iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
 • Erasmus+ programları nelerdir ?
  Erasmus+, Avrupa Birliği tarafından yürütülen bir programdır. Program, Avrupa ülkeleri arasında öğrenci ve öğretmen hareketliliğini teşvik etmek, uluslararası işbirliğini artırmak ve Avrupa'da eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında yenilikleri desteklemek amacıyla oluşturulmuştur. Derneğimizi ilgilendiren alt başlığı ise gençlik değişimidir. Gençlik Değişimi: Gençlerin aktif vatandaşlık, sosyal dahil olma ve kültürel farkındalık konularında deneyim kazanabileceği etkinlikler düzenlemek.
 • Projelere nasıl başvurabilirim ?
  Başvuru süreci aktif olan projelerimize "Projelerimiz" sayfasından başvurabilirsiniz.
 • Proje katılımcıları nasıl belirleniyor ?
  Dernek yönetimi katılımcıların yarısını başvuru formundan ve diğer yarısını aktif dernek çalışanları arasından seçme kararı almıştır. Başvuru formunda aksi belirtilmediği sürece başvuranın pasaport rengi ingilizce seviyesi yaşadığı şehre bakılmaksızın proje konusuyla en uyumlu, ülkemizi ve derneğimizi en iyi şekilde temsil edecek katılımcıları seçmekte özen göstermekteyiz.
 • Projeye katılmak için ücret ödemeli miyim ?
  Hayır. Derneğimiz genç dostu bir dernektir ve hiçbir projemizde katılımcı ücreti bulunmamaktadır.
 • Proje kapsamında hangi masraf/ihtiyaçlarım karşılanacak ?
  Erasmus+ Gençlik Değişimi projesi kapsamında katılımcıların birçok masrafı ve ihtiyaçları desteklenir. Seyahat Masrafları: Gençlik değişimi projesine katılan gençlerin seyahat masrafları Erasmus+ tarafından karşılanır. Konaklama: Gençlik değişimi süresince konaklama masrafları Erasmus+ tarafından karşılanır. Yeme İçme: Gençlik değişimi süresince yemek masrafları projeye katılan gençler için karşılanır. Aktivite ve Eğitim Malzemeleri: Gençlik değişimi projesinde katılımcılar için gerekli olan aktivite ve eğitim malzemeleri Erasmus+ tarafından sağlanır. Bu, atölye malzemeleri, eğitim materyalleri, spor ekipmanları vb. içerebilir.
bottom of page